Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Ce trebuie sa contina o notificare?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Ce trebuie sa contina o notificare?

Buna seara! De exemplu, in legea 85/2006 a insolventei, la art. 122
,alin.2 se dispune:"Planul de distribuire va fi inregistrat la grefa tribunalului si lichidatorul va notifica aceasta fiecarui creditor. Dupa parerea mea, dispozitia fiind imperativa, lichidatorul este obligat sa notifice fiecarui creditor : 1.- ca la data de...s-a inregistrat la grefa tribunalului planul de distribuire. 2.- ca planul de distribuire a fost afisat la usa tribunalului la data de... 3.- ca se pot face contestatii in termen de 15 zile de la data afisarii planului de distributie. . Este corect ? Multumesc!
taticu100, utilizator
vezi ca e modelul de la anexa3.8 din ordinul 1692/C/2006 si trebuie publicat si in BPI

[ link extern ]