Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul cod penal

as avea si eu o intrebare...cand intra in vigoare noul cod pena?am auzit ca ar trebui sa intre in vigoare la 1 octombrie.e adevarat?
Nu va intra la 1 octombrie probabil la jumatatea anului viitor
Pe 1 octombrie intra in vigoare Noul Cod civil. Pentru cel penal trebuie sa mai asteptam.