Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parasire de domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parasire de domiciliu

Ce autoritati trebuiesc instiintate in cazul parasirii domiciliului de catre un partener de viata ( sot/sotie) si care ar fi termenul la care se poate face instiintarea?
Va multumesc anticipat.
De ce ar trebui instiintata vreo autoritate in cazul parasirii domiciliului de catre unul din soti?
Nu trebuie instiinta nicio autoritate,fiecare persoana fiind libera sa plece unde/cand doreste.