avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parasire de domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parasire de domiciliu

Ce autoritati trebuiesc instiintate in cazul parasirii domiciliului de catre un partener de viata ( sot/sotie) si care ar fi termenul la care se poate face instiintarea?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: luiza2008 , utilizator 14:16, 7 Iulie 2011
De ce ar trebui instiintata vreo autoritate in cazul parasirii domiciliului de catre unul din soti?
Nu trebuie instiinta nicio autoritate,fiecare persoana fiind libera sa plece unde/cand doreste.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Riscuri ale ruperii concubinajului dogster123 dogster123 Buna seara, Cazul este in felul urmator: Doua persoane stau in concubinaj iar din relatia lor a aparut pe lume un copil. Sotia doreste despartirea de sot ... (vezi toată discuția)
Custodie Laura Magureanu Laura Magureanu Buna ziua. Eu si partenerul meu, ne-am despartit. Nu suntem casatoriti. Avem un copil de un an si patru luni. In certificatul de nastere al copilului suntem ... (vezi toată discuția)
Variante Floricica2020 Floricica2020 Buna seara, sunt salariata, sotul vrea divortul si voi sta in chirie, apartamentul este pe numele lui, are importanta chiria ca sa cer domiciliul copilului ... (vezi toată discuția)