Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj dupa concediu pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj dupa concediu pentru cresterea copilului

Buna ziua
Am fost in concediu pentru cresterea copilului si luna aceasta expira perioada de concediu.
Firma la care am lucrat si-a inchis obiectul de activitate si practic nu mai exista .
Cum trebuie sa procedez in acest caz?Pot beneficia de somaj pana la gasirea altui loc de munca?Daca da ce acte imi sunt necesare ?
Daca firma si-a inchis activitatea, atunci puteti beneficia de somaj ... in acest caz, actele necesare dosarului de somaj le gasiti aici:
[ link extern ]
si aveti grija sa va prezentati in termen de 10 zile de la data incetarii contractului de munca, data inscrisa pe decizia de concediere
scuze am uitat sa precizez locul in care sa va prezentati: la agentia judeteana pentru ocuparea fortei de munca sau un punct de lucru al acesteia aflat in raza dvs de domiciliu
Firma nu si-a inchis activitatea oficial ,iat dupa cum am spus mai sus nu mai are nici sediu nici punct de lucru iar administratorul este de negasit.