Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii la stat daca sunt angajat la 2 firme?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii la stat daca sunt angajat la 2 firme?

Buna ziua,

Daca am o microintreprindere la care sunt asociat 90% si ma angajez ca administrator cu CIM la aceasta si in acelasi timp lucrez ca angajat pentru o alta firma (la care platesc deja toate contributiile catre stat), la firma mea mai platesc vreo contributie din salariu?

Multumesc
Da. Toate contribuitiile se platesc, indiferent ca aveti unul sau doua contracte de munca.