Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cercetarea disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cercetarea disciplinara

In perioada efectuarii cecetarii dieciplinare prealabile angajatorul il poate suspenda din functie pe angajat. In aceste conditii pe perioada de cercetare salariatul se mai prezinta la locul de munca?
deoarece nu este remunerat pe aceasta perioada nu are nici obligatia de a presta munca
Efectele suspendarii c.i.m. consta in suspendarea prestarii muncii de catre salariat si a platii drepturilor de natura salariala de catre angajator.