avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... firma neplatitoare de tva
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

firma neplatitoare de tva

firma neplatitoare de tva cu obiect de activitate comert cu articole sportive este mai bine sa plateasca impozit pe venit sau pe profit.
mentionez ca am un angajat si am cheltueli si cu chiria punctului de lucru si a contabilului
va rog sa-mi dati un exemplu .
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:20, 6 Iulie 2011
Nu are legatura faptul ca platesti sau nu tva-ul cu tipul de impozit ales. La acest capitol poate ca sunteti chiar dezavantajat ca ati optat sa fiti neplatitor.
Apoi, la ce cheltuieli spuneti ca aveti cred ca e mult mai bine sa optati pentru impozitul pe profit de 16%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum este mai bine pentru un srl neplatitor de tva maritica2 maritica2 am infiintat un srl neplatitor de tva cum este mai bine sa platesc impozitul pe venit sau pe profit? Lunar urmeaza sa platesc chirie pentru spatiu, un ... (vezi toată discuția)
Diferenta impozit profit si impozit venit adina23 adina23 care este diferenta intre impozitul pe venit si impozitul pe profit? O societate comericla le plateste pe amandoua? Vreau sa imi deschid un srl. care din ele ... (vezi toată discuția)
Pentru inteligenti anasm anasm Care sunt avantajele si dezavantajele ca o societate X sa infiinteze o soc.Y?Adica sa se imparta o societate, sa se lucreze pe doua societati? Ma refer la ... (vezi toată discuția)