avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pasi de urmat pentru a trece o casa pe nume
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pasi de urmat pentru a trece o casa pe nume

bunica mea are o casa pe care vrea sa mi-o dea eu fiind nepoata ei.
bunica are 4 fete care sunt de acord
casa nu are intabulare cadastru decay act de propritetate (bunica care are 87 ani bunicul decedat ,sunt trebuti de act de proprietate)
cum procedez mai intai fac cadastru intabularea etc pe numele cui?
Cel mai recent răspuns: ContSters98245 , utilizator 13:02, 6 Iulie 2011
Apartamentul a fost cumparat in timpul casatoriei bunicului si bunicii? A fost facuta succesiune dupa bunic?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire Carolina17 Carolina17 Bunica mea are un apartament, nu are copii sau frati, prin urmare doar eu sunt mostenitoarea ei, as vrea sa stiu cum se procedeaza si cat costa sa transcriu ... (vezi toată discuția)
Trecere casa pe alt nume ContSters243773 ContSters243773 bunica mea este unic proprietar a unei case la tara.ea a fost casatorita de 2 ori si are 2 fete cu primul sot. cu al doilea sot are un baiat, tatal meu. ambii ... (vezi toată discuția)
Act vanzare-cumparare constantin29 constantin29 Am o problema....bunicul meu are un teren de 2000 mp cu o casa batraneasca pe el...si vrea sa imi dea mie act pe el de vanzare cumparare..Bunicul are 6 copii ... (vezi toată discuția)