Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pasi de urmat pentru a trece o casa pe nume
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pasi de urmat pentru a trece o casa pe nume

bunica mea are o casa pe care vrea sa mi-o dea eu fiind nepoata ei.
bunica are 4 fete care sunt de acord
casa nu are intabulare cadastru decay act de propritetate (bunica care are 87 ani bunicul decedat ,sunt trebuti de act de proprietate)
cum procedez mai intai fac cadastru intabularea etc pe numele cui?
Apartamentul a fost cumparat in timpul casatoriei bunicului si bunicii? A fost facuta succesiune dupa bunic?