Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna ziua!In ce conjunctura ar putea fi grabita data chemarii in instanta in cazul unui divort,daca aceasta data a fost deja stabilita pentru luna septembrie?
Multumesc.
in nici o situatie.
pana faceti cererea de preschimbare a termenului, pana o depuneti ..
avand in vedere ca esre si vacanta jduecatoreasca sansele nu sunt de aprtea dvs.
dar nu maie ste asa mult pana -n sept., totusi ;)
daca exista acordul partilor si nu exista minori, puteti divorta la notar sau primarie .