Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare sediu societate prin stabilirea temporara in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare sediu societate prin stabilirea temporara in cadrul unui cabinet de avocat

Buna seara,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie, daca se doreste stabilirea temporara a sediului unui s.r.l. la un cabinet de avocat, pe langa contractul de asistenta juridica si decizia baroului, mai sunt necesare si contractul de inchiriere/comodat al spatiului si actul de proprietate?

Va multumesc.
Ca dovada este suficient contractul de asistenta juridica in care se specifica faptul ca stabiliti sediul la cabinetul de avocatura. Alaturi de acesta veti avea celelalte acte care se depun in mod uzual la registrul comertului pentru aceasta operatiune.
Contractul de comodat, precum si acordul proprietarilor pt stabilirea sediului srl la sediul cabinetului de avocat.