Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Institutiile sunt obligate sa-i informeze pe cei ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Institutiile sunt obligate sa-i informeze pe cei impotriva carora s-au facut sesizari?

Buna ziua.Sunt interesat despre pasii ce trebuie sa-i faca o institutie daca primeste o sesizare (reclamatie) . Daca aceasta sesizare se dovedeste nefondata are dreptul cel ce a fost incriminat sa cunoasca semnatarul reclamatiei.
Datele personale ale celui care a facut sesizare sunt confidentiale. Daca sesizare este nefondata de ce doriti "razbunare"? Isi va da singur seama de greseala comisa.
Cu respect va raspund ca nu am specificat faptul ca doresc ”razbunare” insa eu am de munca si nu doresc sa-mi pierd timpul pe la divese institutii fiindca cineva doreste sa se distreze ( valabil proverbul cu ” Un nebun arunca o piatra intr-un lac si o suta de oameni sanatosi se chinuie sa o scoata.)
Scuze daca am dedus gresit, dar cititi si ghilimelele. Sunt mii de sesizari fara acoperire la care institutiile trebuie sa raspunda. Daca tineti la timpul dv. ar trebui sa-i intelegeti pe acesti "nebuni", altfel veti pierde mai mult timp.