Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... somatie de plata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

somatie de plata

Buna ziua,
intrebarea ar fi urmatoarea: dupa ce mi s-a respins o cerere pe somatie de plata (OG5/2001) pot introduce o alta cererea avand acelasi obiect (somatie de plata OG5/2001) ???

Nu inteleg de ce nu ar merge....unii spun ca ar fi inadmisibila, altii ca ar exista autoritate de lucru judecat.

Multumesc!
daca partea adversa nu invoca o asemenea exceptie, nu va observa nici un judecator ca ai mai avut o actiune bazata pe OG 5
asta asa este , insa strict juridic ma intreb care ar fi problema. :D