avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract inchiriere ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract inchiriere ?

Icral-ul sau primaria poate face contract de inchiriere(nou) unei persoane ,intr-un imobil revendicat dar inca neretrocedat ? Si daca da ,in baza carei legi ?
Cel mai recent răspuns: cata1569 , utilizator 21:14, 7 Iulie 2011
in ce sens este revendicat? este proces pe rolul instantei?
La primarie.
se poate daca nu a fost emisa dispozitie de restituire a primarului.
sters
Ultima modificare: Vineri, 8 Iulie 2011
cata1569, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retrocedare imobil Emmyshor Emmyshor am si eu o intrebare cu privire la retrocedarea unui imobil.este vorba de o ruda plecata din tara in 1986 si care inainte a detinut un imobil.cand a plecat ... (vezi toată discuția)
Probleme de evacuare a chiriasilor de la icral tudorflorin tudorflorin Buna ziua! Cine imi poate spune cum pot da afara fostii chiriasi ai ICRAL in urma retrocedarii unei case in Bucuresti . Pe calea judecatii cred ca dureaza 3-4 ... (vezi toată discuția)
Teren intravilan reconstituit in baza legii 18/1991,fara imobil(casa),aplicarea legii 165/2013 ContSters139112 ContSters139112 Buna ziua, prin prezenta intrebare va aduc in discutie o speta cu referire la reconstituirea proprietatii ptr. un teren intravila in suprafata de 1500mp,din ... (vezi toată discuția)