Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract inchiriere ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract inchiriere ?

Icral-ul sau primaria poate face contract de inchiriere(nou) unei persoane ,intr-un imobil revendicat dar inca neretrocedat ? Si daca da ,in baza carei legi ?
in ce sens este revendicat? este proces pe rolul instantei?
La primarie.
se poate daca nu a fost emisa dispozitie de restituire a primarului.
sters
cata1569, utilizator