Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale radiere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

radiere firma

buna. daca am inchis magazinul,acum 1 an si 3 luni,am obtinut si regimul derogatoriu,de la finante...dar, plec din tara, si nu o sa pot radia firma peste 1 an si jumatate, adica am inchis, la stat nu sint dator, dar nu mai vreau sa dau si pe radiere bani, ca nu am, de aceea plec in austria, sa lucrez. ce se intampla peste 1 an si ceva?
mersi. pai eu am fost la finante,acum 2 sapt., si a zis ca nu am nimic de plata, sint ok... pai atunci,ce sa mai apara? 300 ron nu e mult,daca l ai, e adevarat, dar sa mai investesc in ceva mort....
mai bine 300 acum decat 30.000 mai tarziu.
Nu vreti sa stiti cate povesti de groaza cunosc.

AK
da... mersi. mai bine inca astept 1 an... binainteles ca depun bilanturile pe 0.... si daca nu am datorii.... nu cred ca mai pot sa fac,daca firma nu fuctioneza. a fost un biet magazin naturist...si anul viitor,poate nici nu mai sint in tara... asa ca pe cine sa amendeze? si ptr ce? ca nu radiez?.