Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Transcriere drept proprietate autoturism
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Transcriere drept proprietate autoturism

In cazul in care in urma unei hotarari judecatoresti definitiva si irevocabila instanta dispune atribuirea autoturismului celeilalte parti, partea care primeste autoturismul cat poate utiliza numerele de inmatriculare daca partea care ii preda autoturismul si-a platit cei 30 RON - taxa pastrare numere inmatriculare ?
In termen de 30 zile trebuie sa solicite inmatricularea pe numele sau. Conducerea unui autoturism proprietate personala de o alta persoana decat cea pe numele caruia a fost inmatriculat se poate face in baza unei procuri notariale. Logica este simpla: asigurare obligatorie, taxa de drum...