Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cesionare srl
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cesionare srl

in anul 2007 am cesionat un srl la orc ,la predarea arhivei am incheiat un proces se predare primire scris de mina asta a fost in luna martie bineinteles cu schimbare contului dupa numele meu pe cel cea intrat in firma schimbarea specimenului de semnatura tot dar in mai in acelasi an firma respectiva a achizitionat marfa de la o societate cu termen de plata pe file de cec dar intre cele doua socitati exista un contract dar la rubrica de beneficiar nu exista nulmele administratorului si alte detali buletin ,adresa ,nimic are stampila firmei si o semnatuara dar nu a administratorului cumparatoare si la rubrica furnizor sunt datele pe contract scrie incheiat in 30 o5 2007 si a iesit din firma in 01 06 2007 mentionez ca prima livrare de marfa sa facut in dat de 29 05 2007in baza unei comenzi cu alt nume decit cel ala adm. firmei cu date false scrise la delegat pe factura de catre contabila societati furnizoare oare de ce?ea cunoscind soferul f bine fiind si rude si muncitor in cadrul socitatii lor deci colegi soferul acesta a declarat ca in fata lui sa semnat contractul ,si fila de cec si factura ce este fals daca contractul era incheiat in 30 06 2007 mentionez ca eu sunt invinuit ca faptuitor dar nu am semnat nimic nici nui cunosc nu iam vazut in viata mea dar soferul sustine sus si tare dupa o recunoastere la politie din poza ca eu am fost dar pe acea fila de cec care soferul sustine ca am semnato in fata lui sa facut expertiza si este smnatura celui la care am cesionat srl justitia terbiue sa tina cont de asta?si mai ceva unde a descarcat marfa pe sofer la vazut niste muncitori din curte declarariile lor pe cine amai vazut o sa fie luate in considerare ?si mai ceva in timpul anchetei de politie dnul politist cind a intrebat jurista firmei unde sa descarcat marfa adica intrun loc inchiriat de firma debitoare aceasta a zis ca exista o copie dupa buletinul celui care a inchiriat spatiul si a dato politistului la care pirma data acst domn a fost invinuit si acum e martor in rechizitoriu a scrispol.ca declaratia nu e concludenta???????????e posibil asa ceva?nu trebuia sa investigeze in continuarea avind totusi un fir aceea copie ci.?ce vina am eu?nu este semnatura mea nu ma indendificat nimeni decit acel sofer care acum in 2011 07 nui mai sigur ca eu sunt ce sa fac sa imi dovedesc nevinovatia?o ancheta in paralel?ma ajuta?administratorul actual nui de gasit se primesc in instanta inregistari video audi?pot sai fac la acel sofer dplingere pentru marturie mincinoasa
c

ptr infractiunile de inselaciune cu file CEC expertiza semnaturii este importanta. este bine ca nu a reiesit ca fiind a dvs.
avind in vedere ca exista si martori care declara in fals ori contradictoriu va recomand ca angajati un avocat ca sa va apaere deoarece exista intotdeauna posibilitatea "de a muri cu dreptatea de git".

probatoriul pe care dvs il puteti propune in aparare sau modul in care contestati probele acuzarii fac diferenta intre achitare si condamnare. nu va bazati pe politietea politistului sau pe sfaturile lui. NU are nici un interes sa va apere, nu asta este treaba lui. dimpotriva.
multumesc pentru raspuns dar mai e ceva dosarul e pe rol dnul politist nu tine cu mine din contra am dat declaratie ca nu am semnat nui cunosc nu am facut asa ceva in viata mentionez ca am avut srl din 2000 si am lucrat cu fle de cec si am colaboratori din tara care imi trimitea marfa si nici nu ne cunosteam personal si fila de cec le dadeam unei pers cu functie din jud meu dupa recepti marfii era complectata dar nici odata nu a intrat in banca vreo una plateam inainte de termenul scadent daca i zic asta judecatoarei oare imi da voie in apararea mea ?pers care tinea fila pate sa vina martor?si sunt mai multe firme cu care am lucrat care pote zice la fel oare mar ajuta ca dovada specific ca dnul poltist ma acuzat f tare si pprocurorul nu mi-a aprobat cerea de noi probe si mai e ceva firma furnizoare dupa ce nu sia incasat banii a venit la sediul firnei beneficiare unde nu a gasit pe nimeni acolo avea inchiriat si propietaul acelei cladiri lea zis unde sa vindut marfa si furnizorul sa dus la depozitu ala si si identificat marfa si a scris in declaratie la pol dar politstul nu a luat nici o declaratie de la depozitul respectiv de ce?asta ce inseamna ca nu a vrut sa afle cine a fost?nui neglijenta in serviciu ?