Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier - angajare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier - angajare

Buna ziua, in urma unei batai ,dupa proces , am luat amenda penala 10 mil. (vatamare corporala )
As vrea sa dau la armata anul viitor,dar nu stiu daca mai pot.Tin sa mentionez ca amenda imediat dupa ce am primito am si platito , in ziua urmatoare. Acum nu stiu ce sa spun , unele persoane zic ca se radiaza singura dupa 6 luni, altii zic ca tre sa fac nu stiu ce reabilitare si nu mai am aboslut nici o treaba , pot da unde vreau eu . Daca stie vreo cineva,rog sa imi spuna.
Multumesc anticipat.
@"Dingo25"

Daca este vorba despre o hotarare de condamnare definitiva este suficient pentru a nu vi angajat.