avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Leasing auto financiar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Leasing auto financiar

Am luat o masina in leasing financiar pe firma de la [editat].

AM PLATIT TOATE TAXELE si mai am taxa reziduala.

Din 18.000 Ron, platesc 10.000 RON iar restul abia in 30 de zile de la terminarea contractului pot plati.

care sint consecintele ? imi vor lua masina pt ca nu am platit la timp ?

multumesc mult anticipat
Ultima modificare: Miercuri, 13 Iulie 2011
ContSters20980, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ina_2011 , utilizator 14:08, 12 Iulie 2011
De recomandat ar fi sa mergeti sa discutati cu ei, eventual poate obtineti o amanare de plata a facturii, sau in cazul in care intarziati cu plata sa va perceapa penalizari. Trebuie vazut si ce prevede contractul. Eu am lucrat la o societate care avea achizitionate masini in leasing si ma ocupam ce aceste lucruri, neaparat mergeti la ei, explicati situatia si se va rezolva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura pt masina Pena Pena Buna ziua, Am o firma pe care din 2005 am achizitionat o masina in leasing financiar. In martie 2010 am platit in avans restul de rate care le mai aveam ... (vezi toată discuția)
Contract leasing - probleme incheiere contract stefan_agnis stefan_agnis Buna ziua, am achizitionat o masina in sistem leasing financiar cu 50% avans, cu contract pe 5 ani. La jumatatea contractului (dupa aprox. 3 ani) au aparut ... (vezi toată discuția)
Emiterea facturii cu valoarea reziduala de catra firma de leasing raper06 raper06 Buna ziua,as dori sa stiu ce pasi sa urmez in solutionarea urmatoarei probleme:am primit si ultimele facturi (rata si casco)din contractul de leasing ... (vezi toată discuția)