Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Leasing auto financiar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Leasing auto financiar

Am luat o masina in leasing financiar pe firma de la [editat].

AM PLATIT TOATE TAXELE si mai am taxa reziduala.

Din 18.000 Ron, platesc 10.000 RON iar restul abia in 30 de zile de la terminarea contractului pot plati.

care sint consecintele ? imi vor lua masina pt ca nu am platit la timp ?

multumesc mult anticipat
ContSters20980, utilizator
De recomandat ar fi sa mergeti sa discutati cu ei, eventual poate obtineti o amanare de plata a facturii, sau in cazul in care intarziati cu plata sa va perceapa penalizari. Trebuie vazut si ce prevede contractul. Eu am lucrat la o societate care avea achizitionate masini in leasing si ma ocupam ce aceste lucruri, neaparat mergeti la ei, explicati situatia si se va rezolva.