Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contract de munca 2 ore pe saptamana
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contract de munca 2 ore pe saptamana

va rog daca puteti sa-mi raspundeti la intrebarea daca pot angaja contabil ,(la o firma mica cu un singur angajat )cu contract de munca de 2 ore pe saptamana dupa noul cod al muncii.Va multumesc.
Da,puteti sa angajati un contabil cu contract de munca de 2 ore pe saptamana.
Mult succes.
Da
va multumesc pentru raspuns daca imi puteti spune si care ar fi si contributia minima pe care ar trebui sa o platesc la stat pentru cele 2 ore saptamanal a unui contabil si in baza carei legi
Cum vor aparea in pontaj aceste 2 ore pe saptamana? multumesc.