avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 153 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ???contract de munca temporara???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

???contract de munca temporara???

Va rog sa ma ajutati cu o informatie. As vrea sa stiu daca o agentie de munca temporara poate contracta personal de la o societate comeriala. Pentru a ma face mai bine inteleasa, circuitul este urmatorul: agentia de munca temporara a primit o cerere pentru un numar de persoane cu o anumita calificare de la un client al sau si a gasit o firma care are angajati aceste persoane si este dispusa sa-i puna la dispozitia agentiei pentru o perioada de timp.

Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 19:05, 7 August 2008
Este cel mai usor si convenabil sa mergeti pe solutia propusa de d-nul Tudor Valeriu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plasare personal Greenyvy Greenyvy Am intalnit recent un caz care m-a bulversat si as dori sa ma ajutati sa inteleg situatia mai bine, eventual sa vad aspectul juridic din spatele ... (vezi toată discuția)
Misiune croberta croberta care e diferenta intre misiune si delegare ? (vezi toată discuția)
Agent munca temporara - munca temporara in strainatate MihaiTN MihaiTN Buna ziua, Am o nelamurire, si sper sa ma ajutati. Anul trecut am deschis, in Constanta, o agentie de recrutare si plasare forta de munca. In ... (vezi toată discuția)