Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... suspendarea posesiei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

suspendarea posesiei

am fost evacuat temporar de la domiciliul proprietate proprie pana la definitivarea partajului.imediat dupa recurs am facut buletin la adresa respectiva unor rude. pot sa locuiasca acolo eu fiind evacuat iar buletinele fiind facute dupa hotararea definitiva?
Cumva cele trei constructii de la nr.43D, 43F si 43 formeaza un corp comun sau terenurile sunt reunite intr-o curte comuna?
sunt despartite de alte case si sunt imobile diferite
Pentru mine devine din ce in ce mai de neinteles.
Sotia dvs. nu putea invoca nici macar ca nu are unde locui in alta parte, din moment ce aveti in coproprietate alte doua casa.
Trebuia neaparat sa vad motivarea hotararii de evacuare si acelei din recurs care a mentinut-o.
la fond s-a respins ca inadmisibil si la recurs s-a anulat totul si s-a aprobat evacuarea
Revenind la intrebarea dvs., in conditiile in care din acte reiese ca sunteti unicul proprietar, rudele dvs. pot locui acolo. Ramane de vazut cum veti reusi sa obtineti integrarea lor in spatiu. Presupun ca politia nu le va ajuta in niciun fel, situatie in care singura sansa este un proces intre rudele dvs. si sotie.
Succes.

P.S. Nu mergeti in procesul de partaj fara un avocat. Deja lucrurile nu au inaintat intr-o directie favorabila dvs.
ContSters103772, utilizator