avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Treapta de salarizare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Treapta de salarizare

Buna ziua! Sunt incadrata pe postul de secretar studii superioare IV/2 in invatamantul universitar. Pana luna trecuta (adica fluturasul din luna mai) eram incadrata pe secretar studii superioare III. Acum am un salariu de incadrare de 862 lei si spor de vechime de 10% si spor de conditii de risc de inca 15 %. si copilul il am trecut la mine la deducere. In 2010 am revenit din concediu crestere copil si nu mi-au mai dat un spor de secretaria, pe care colegele mele il au si acum, deci in prezent muncesc pe 775 ron. Cum pot afla daca sunt incadrata corect si daca mi se dau toate drepturile?
Cel mai recent răspuns: uta72 , utilizator 14:24, 17 Septembrie 2011
va referiti la sporul de risc?..acel 15%?... daca da, beneficiati si dvs. de acel spor, pentru aceasta solicitati in scris conducerii unitatii. o zi buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare în funcþie elena_87 elena_87 Bună ziua ! Colega mea a promovat cu examen de licentă facultatea de ªtiinţe Juridice şi Administrative. A fost încadrată ca secretar I/A cu studii ... (vezi toată discuția)
Salariu de incadrare ian. 2010 mihaela022005 mihaela022005 Buna ziua! La 1 ian. 2010 m-am reintors in activitate din concediu crestere copil. Postul este de secretar cu studii superioare (aceasta fiind o conditie de ... (vezi toată discuția)
Incadrare anairam64 anairam64 Lucrez in invatamant, cadru didactic auxiliar cu 23 de ani vechime pe post de secretar IA (studii medii) cu salar de incadrare 1251 lei. In anul 2011 am ... (vezi toată discuția)