Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Treapta de salarizare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Treapta de salarizare

Buna ziua! Sunt incadrata pe postul de secretar studii superioare IV/2 in invatamantul universitar. Pana luna trecuta (adica fluturasul din luna mai) eram incadrata pe secretar studii superioare III. Acum am un salariu de incadrare de 862 lei si spor de vechime de 10% si spor de conditii de risc de inca 15 %. si copilul il am trecut la mine la deducere. In 2010 am revenit din concediu crestere copil si nu mi-au mai dat un spor de secretaria, pe care colegele mele il au si acum, deci in prezent muncesc pe 775 ron. Cum pot afla daca sunt incadrata corect si daca mi se dau toate drepturile?
va referiti la sporul de risc?..acel 15%?... daca da, beneficiati si dvs. de acel spor, pentru aceasta solicitati in scris conducerii unitatii. o zi buna