Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodie

buna ziua,care este procedura legala ptr a putea lasa un copil minor(care imi este in credintat prin hotarare judecatoreasca),in grija bunicilor sau a unei alte pers ptr ca eu sa pot pleca din tara?
multumesc!
Legal..daca v-a fost incredintat dvs..nu-l puteti lasa in grija altei persoane..fara acordul autoritatii tutelare si al instantei judecatoresti.