Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... iesire din tara cu copil minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

iesire din tara cu copil minor

am hotarare judecatoreasca de incredintare a copilului spre crestere si educare; mai am nevoie la iesirea din tara cu copilul, de declaratia notariala a tatalui prin care isi da acordul pentru acest lucru?
la verificarea pasaportului la granita e suficient sa prezint hotararea judecatoreasca si atat?

multumesc pentru raspuns
1. NU.
2. Da.
Ajunge hotararea judecatoreasca de incredintare a minorului.