Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Inselat de un bulgar
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Inselat de un bulgar

Buna ziua. Acum 4-5 zile am luat legatura cu un bulgar printr-un prieten pentru ca acesta sa imi faca actele la masina pe bulgaria. Acesta mi-a cerut 200 de euro si mi-a spus ca imi face asigurarea si itp-ul din ei. Dupa 2 zile acesta a venit si mi-a facut doar asigurarea si nu m-ai mi-a dat nici un ban inapoi. Ma pot duce la politie sa depun o plangere pentru inselaciune?asigurarea a costat doar 100 de euro.
Depinde cat de legala era treaba asta cu asigurarea pe Bulgaria...
Trebuie sa depuneti plangerea la politia din Bulgaria :P
Plangerea trebuie depusa in Bulgaria si trebuie sa aveti si martori. Acum se vede ca proverbul nostru batranesc se adevereste: "lenesul mai mult alearga scumpul mai mult pagubeste".
Adrian Tudor, Consultant asigurari