Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... cheltuieli materiale nestocate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

cheltuieli materiale nestocate

Buna ziua.
Am o firma de prestari servicii xerox.
Cheltuielile cu hartia, dosare tus le trec pe cheltuieli materiale nestocate ma intereseaza daca,este corect.
Toate cele bune.
Multumesc.
Nu faceti NIR la toate acestea? Ele sunt considerate materiale consumabile. Intrarea acestora trebuie inregistrata in cont 3028 pe baza notei de receptie, iar iesirea prin cont 6028. Sa inteleg ca Dvs. le inregistrati direct in cont 604? Din punctul meu de vedere nu este corect.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal