Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... proces de executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

proces de executare silita

ce se intampla daca un proces de executare silita pentru doua credite de nevoi personale neplatite a fost amanat?
mentionez ca au fost credite fara garantii si fara girantii si persoana respectiva nu are bunuri si nici propietati pe numele lui. va multumesc anticipat pentru raspunsuri. nu cunosc motivul pentru care s-a amanat deoarece persoana respectiva e plecata din tara de 3 anii.
merrypopa8003, utilizator
Depinde care este motivul pentru care s-a dat un nou termen de judecata.
merrypopa8003 a scris:

ce se intampla daca un proces de executare silita pentru doua credite de nevoi personale neplatite a fost amanat?
mentionez ca au fost credite fara garantii si fara girantii si persoana respectiva nu are bunuri si nici propietati pe numele lui. va multumesc anticipat pentru raspunsuri. nu cunosc motivul pentru care s-a amanat deoarece persoana respectiva e plecata din tara de 3 anii.

Daca acea persoana-debitoare nu a formulat contestatie la executare, nu are nici un fel de bunuri (mobile/imobile), poate/probabil ca executorul judecatoresc nu stie acest lucru si inca mai efectueaza demersuri, in speranta ca poate, va gasi astfel de bunuri, in vederea executarii.
Altfel, nu vad nici un alt motiv pentru care sa fi amanat "executarea silita"...

Poate ne detaliati despre ce "proces de executare silita" amanat...este vorba.Nu prea ne-ati lamurit cu privire la acest aspect!