Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare nedidactic-bufetier
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare nedidactic-bufetier

Buna seara, va deranjez cu o intrebare.
Ce studii sunt necesare pentru angajarea unei persoane la o unitate de invatamant preuniversitar in functia de bufetier?
as dori daca se poate sa imi acordati temeiul legal cu privire la studiile necesare caci eu am incercat azi telefonic sa obtin aceasta informatie de la ITM dar nu m-au lamurit.
Va multumesc anticipat.
corina78, utilizator
Art. 17, Alin.(3),lit. d) : " functia/ocupatia conform specificatiei Clasificarii ocupatiilor din Romania sau altor acte normative, precum si fisa postului, cu specificarea atributiilor postului;"

In sist. bugetar,functia/ocupatia se inregistreaza conform altor acte nornmative,si nu COR!
ContSters136493, utilizator