Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata salariului la plecare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata salariului la plecare

Buna ziua,

Am o salariata care a plecat cu data de 20.07.11, iar la noi salariul se da pe 01 ale lunii. Exista vreo lege care ma obliga sa-i dau salariul la plecare sau trebuie sa astepte ziua de salariu a firmei.
Multumesc anticipat!
Daca in contractul de munca este trecuta data de 01 ale lunii ca zi de salariu, atunci fosta salariata va primi salariul in acea data si nu sunteti obligata sa i-l acordati mai devreme.