Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestatie la decizia de concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestatie la decizia de concediere

Care instanta este competenta in solutionarea Contestatiei la Decizia de concediere?Judecatoria din localitatea de domiciliu,...Judecatoria din resedinta de judet ,...sau Tribunalul?Va multumesc anticipat ptr. raspuns!
Tribunalul in a carui raza aveti domiciliu , este instanta competenta sa solutioneze contestatia la decizia de concediere.
Tribunalul de care apartineti. Ar trebui sa scrie pe decizia de incetare a contractului acest lucru.