Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROCURA SAU ALTA VARIANTA???
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROCURA SAU ALTA VARIANTA???

Firma infiintata,administrator altul decat persoana mea( am ajutat pe cineva cu bani sa infiinteze o firma,sa faca aprovizionarea,amenajare si tot ce trebuie ca firma sa functioneze,.dar se pare ca am facut o mare greseala..).As dori sa stiu daca exista o alta posibilitate decat cea in care sa schimbam administratorii, sa pot controla aceasta firma??Mentionez ca eu nu pot fi administrator deoarece sunt in divort. si nu vrea sa creez alte complicatii...Mi sa spus ( nu stiu daca este corect,sa merg la un notar sa facem procura pe numele meu),dar nu stiu in ce masura voi putea exclude total aceasta persoana ...Daca mai sunt solutii,va rog tare mult sa ma indrumati..Multumesc anticipat
Printr-o procura dvs. veti putea efectua unele activitati in numele societatii, insa nu veti avea dreptul de administrare, avut de un administrator si nici nu se va ridica acest drept persoanei desemnata, in prezent, in functia de administrator.
Care ar fi, dupa parerea dvs., legatura dintre divort si functia de administrator al unei societati comerciale?
ContSters103772, utilizator
D-na avocat care se ocupa de divortul meu, a mentionat, ca nu este indicat sa fac acest lucru(mai exact sa achizitionez vre-un bun, sau sa infiintez o alta firma)...Eu personal nu cred ca ma afecteaza in vre-un fel,insa am zis sa tin cont de parerea unui specialist..Multumesc tare mult pentru raspuns..