Forum Discuţii juridice Executare silită PV rovinieta
Discuție deschisă în Executare silită

PV rovinieta

Daca sotia mea are mai multe procese vebale de coducere fara rovinieta si il achita numai pe primul inclusiv despagubirea ,cum poate sa se faca executarea daca nu are nici un venit ? Ii ia masina ?
se executa silit atit veniturile cit si bunurile. Atit timp cit este proprietara a masinii, aceasta este susceptibila de a fi executata silit.
Nu riscati aplicarea unei sanctiuni mai aspre, sub conceptia conform careia - nu se poate face executarea. Executarea are mai multe moduri de transpunere in practica. Nu riscati !