Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Termoizolatie apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Termoizolatie apartament

Suntem posesorii unui apartament cu 2 camere la parterul unui bloc din sectorul 5. Am dori sa realizam o lucrare de termoizolatie exterioara, dar nu stim daca avem nevoie de ceva aprobari pentru o astfel de lucrare sau nu. :-/
Ne puteti lamuri va rog!
Multumiri anticipate!
Pentru termoizolaţia exterioară sau interioară a apartamentului nu este necesară vreo aprobare/autorizaţie. Aplicaţi apoi culoarea de vopsea în ton cu cea a blocului.
A se vedea art. 11 lit. h din Legea nr. 50/1991. ;)
cu conditia sa am acceptul asociatiei de proprietari?