Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... pot sa renunt la reesalonare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

pot sa renunt la reesalonare

Buna ziua ma numesc Marius si am o intrebare ? am un credit restant de 3 luni creditu este pe sotia mea eu sunt co-imprumutant si imreuna cu sotia am solicitat reesalonarea creditului , s-a aprobat dar mai trebuie sa semnam contractul doar ca intre timp sotia a plecat la lucru in strainatate Daca platesc la zi ratele (cele trei luni plus luna in curs) pot sa renunt la reesalonare fiind dosarul aprobat? mentionez ca creditul actual este pana in 11 04 2012 ,iar reesalonare s-a facut pe 2 ani
fanamarius, utilizator
Daca nu s-a semnat reesalonarea platiti ratele in continuare. La reesalonari se platesc mai multe dobanzi si penalitati, decat penalitatile pe care le-ati acumulat la planul initial de creditare.