Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare cumparare

socrii mei au o casa cumparata dar intra in posesia ei dupa moartea vanzatorului.ei pot sa o doneze mai departe chiar daca vanzatorul nu a decedat???
Pot sa faca orice fel de acte de dispozitie, cu conditia ca in aceste acte sa se respecte dreptul de uzufruct al vanzatorului initial.