Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Model CCM 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Model CCM 2011

Buna ziua. Are cineva vreun model de CCM la nivel de unitate (lucrari instalatii electrice) dupa noua lege a dialogului social? sau poate cineva stie unde as putea gasi. Am cautat cam pe toate sit-urile pe care se gaseste legislatie. M-ar interesa modificarile aduse de aceasta lege (inteleg ca Legea 62/2011, a abrogat Legea 130/1996. dar foarte multe capitole se ferefa la art. din Legea 130, care nu se mai gasesc in legea 62/2011. Cum ar trebui scris? Cei de la ITM nu stiu nimic, nu au niciun model, spun doar sa respectam legea. dar daca nu avem nu model de contract?
Va multumesc
De ce nu luati un model de ccm de pe net si-l adaptati la conditiile societatii dvs ... referitor la continutul unui cccm nu cred ca s-a modificat mare lucru .. atentie mare la denuntarea ccm-ului, intrucat aceasta nu mai este posibila unilateral.