avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită anulare contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Executare silită

anulare contract vanzare cumparare

BUNA SEARA.]Poate o banca sa anuleze un contract de vanzare cumparare prin care am vandut recent o casa unei rude ; daca nu mai am posibilitati de a plati ratele ?
Casa a fost ipotecata? Vanzarea a fost reala sau simulatie?
reala. casa nu era ipotecata.
Daca discutam despre o vanzare reala a unui imobil neipotecat: BANCA NU POATE face nimic.
ce inseamna o vanzare reala?la notar sau cum?
O vanzare reala inseamna ca ati primit banii pe casa, contravaloarea casei stipulata in contract.

Alte discuții în legătură

Executare silita imobil neipotecat maris331 maris331 AM fost executat de Volksbank pentru un credit la care am intarziat.Creditul era garantat cu un teren care a fost scos la licitatie si vandut la 30% din ... (vezi toată discuția)
Cat reprezinta mai exact poprirea in cazul executarii silite la un credit ipotecar? raduandrei_75 raduandrei_75 Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu cateva raspunsuri competente (eventual cu numarul articolului din codul civil) la situatia mea. Mai exact, sunt divortat de ... (vezi toată discuția)
Executarea silita a unui apartament achizitionat prin credit ipotecar laura sendrescu laura sendrescu In urma cu trei ani am achizitionat un aprtament prin credit ipotecar in CHF. De un an am intampinat dificultati la plate ratelor, iar banca mi-a gasit drept ... (vezi toată discuția)