Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare oras loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare oras loc de munca

Buna,

Ma poate ajuta cineva si pe mine cu o informatie? Am inteles ca exista o prevedere legala conform careia o persoana care schimba orasul si locul de munca primeste o compensatie de la stat. Exista intr-adevar asa ceva? Daca da, puteti sa imi spuneti exact legea sau exact ce prevede, care sunt conditiile?

Multumesc!
Exista un program al MTDR pentru tinerii pana in 35
Crezi ca ai putea sa imi dai mai multe detalii?

Sau ar putea cineva sa imi spuna numarul legii?
Ms mult Alex, dar nu este deloc ceea ce ma intereeseaza. Nu vreau sa fac proiect pe M112, ci este vorba despre un act normativ care prevede o prima de instalare pentru persoanele care isi schimba locul de munca mutandu-se in alt oras la o distanta mai mare de 50 km fata de locul initial.
Nu cunosc care este actul normativ pe care il foloseste ANOFM.