avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Indemnizatia de prima casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Indemnizatia de prima casatorie

Buna seara, revin cu o intrebare: mai exista indemnizatia aceea de prima casatorie de 200 euro sau a fost taiata?

Multumesc,

o seara / zi buna!!
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 01:20, 29 Iulie 2011
Sprijinul financiar pentru casatorie a fost platit doar acelor perechi care si-au incheiat actul casatoriei pana la data de 02.07.2010 inclusiv

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordarea sumei de 200 euro prima casatorie lupascu lupascu Buna ziua, Sunt la prima casatorie eu si sotul meu, si as dori sa stiu dupa ce termen ne sosesc cei 200 euro pe care ii beneficiem,mentionez ca am depus ... (vezi toată discuția)
Tineri casatoriti loreesha loreesha Buna ziua! As dori si eu sa stiu daca mai exista vreun beneficiu,ajutor,avantaj,etc...pentru tinerii casatoriti sau pentru primul copil? Multumesc! O zi buna! (vezi toată discuția)
Ajutorul pentru tinerii casatoriti annag annag asi dori sa stiu daca incepand cu data de 1 iulie se mai da acel ajutor pentru tinerii casatoriti sau nu? si in legatura cu viitoarele mamici ce anume le este ... (vezi toată discuția)