Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... stergere cazier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

stergere cazier

am primit condamnare in anul 1998 fapta a fost in 1996(eram minor),la decretul 328/1966,regim circulatie.
1luna si 15 zile art.35.alin1
3 luni art.36.alin1
1luna si 15 zile. art36.alin.3.
totodata in baza art1 din leg.137/1997,s-au constatat gratiate integral pedepsele.
Am facut reabilitare in anul 2004 ramasa definitiva.
De ce stau 3 zile s-a fac cazierul judiciar,ce pot face?nu s-au sters acele fapte?
Trebuie sa merg cu sentinta care atesta efectuarea reabilitarii la politie(caziere)?
mario78, utilizator
Pentru cei cu antecendente penale dureaza mai mult eliberarea cazierului judiciar.