avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1149 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă cazier judiciar in lipsa...
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

cazier judiciar in lipsa...

as vrea sa scriu un memoriu si dupa cate am observat pt asa ceva am nevoie de sentinta finala copie legalizata si cazierul,problema mea mare este ca sotul meu,in numele caruia vreau sa scriu memoriul este inchis,cum il pot obtine in cazul asta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:17, 31 Iulie 2011
Va puteti folosi de o copie a hotararii judecatoresti ..nu este nevoie de cazier pentru a face un memoriu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legal sunt sotie sau nu? ContSters114404 ContSters114404 M-am casatorit in 1980, iar in 1991 am divortat. In urma casatoriei am doi copii care acum sunt de 19 si 21 ani. La divort am fost doar eu iar sotul nu a fost ... (vezi toată discuția)
Declaratie de la fostul sot lili5 lili5 Am initiat demersurile de schimbare a numelui minorului si la AUTORITATEA TUTELARA mi-au cerut un inscris din care sa reiasa ca tatal NU DORESTE SCHIMBAREA ... (vezi toată discuția)
Cum pot obtine acordul de a scoate minorul din tara ContSters192085 ContSters192085 Buna ziua , fiul meu are 14 ani si in vara mergem in vacanta in alta tara si fostl meu sot nu vrea sa imi dea acordul la notar ca sa pot scoate minorul din ... (vezi toată discuția)