Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rezolutie SUP
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rezolutie SUP

buna seara..acum cateva zile mia sosit acasa rezolutia la un dosar in care am circulat cu numere expirate ...
intrebarea mea ar fi...
de ce nu mia trimis si amenda ...?
si cu permisu la fel nuj ce o sa se intample
#-o:(
In adresa parcetului trebuie sa scrie exact masurile luate.
Necunoscandu-i contionutul exact este dificil de presupus.

In orice caz , indiferent daca vi s-a aplicat amenda sau nu , cu acea adresa , mergeti la politie pentru a ridica permisul de conducere.
azi am fost la politie cu rezolutia...
doamna de acolo mia spus ca nu am primit nici amenda nici permisul suspendat ...aja k mia dat permisul pe loc:X:D:X
Este OK!
Buna seara! Imi puteti spune cat timp v-a tinut dosarul la parchet? Ms!!!