avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rezolutie SUP
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rezolutie SUP

buna seara..acum cateva zile mia sosit acasa rezolutia la un dosar in care am circulat cu numere expirate ...
intrebarea mea ar fi...
de ce nu mia trimis si amenda ...?
si cu permisu la fel nuj ce o sa se intample
#-o:(
Cel mai recent răspuns: onu84 , utilizator 19:27, 4 August 2011
In adresa parcetului trebuie sa scrie exact masurile luate.
Necunoscandu-i contionutul exact este dificil de presupus.

In orice caz , indiferent daca vi s-a aplicat amenda sau nu , cu acea adresa , mergeti la politie pentru a ridica permisul de conducere.
azi am fost la politie cu rezolutia...
doamna de acolo mia spus ca nu am primit nici amenda nici permisul suspendat ...aja k mia dat permisul pe loc:X:D:X
Este OK!
Buna seara! Imi puteti spune cat timp v-a tinut dosarul la parchet? Ms!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal, scoatere de sub urmarire penala andrei36 andrei36 Buna seara, in urma cu 5 luni am fost prins cu permisul suspendat am fost astazi 04.09.2013 la parchet si grefiera de acolo mi-a comunicat verbal ca sa dat ... (vezi toată discuția)
Dovada permis Dumibest Dumibest am si eu o nemalurire mi s a suspendat permisu pe 60 de zile pt depasire pe linie continua am primit o dovada cica de 15 zile dar din 20.02.2010 pana la ... (vezi toată discuția)
Permis retinut simona_cs simona_cs ma prins politia de frontiera cu o masina cu nr expirate, am declaratie etc....dupa ceva timp mia venit citatie sa ma prezint la cea mai apropiata sectie d ... (vezi toată discuția)