Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu crestere copil

Buna ziua. Prietena mea a revenit din concediul de crestere a copilului. A fost primita pe postul de economist de pe care a plecat, dar i s-a spus ca peste o luna v-a da concurs cu persoana care a ocupat postul pina la revenirea ei si va ramane cea cu punctajul mai mare. E posibil asa ceva?
Este posibil ... dar nu vad de unde a reiesit aceasta idee a angajatorului ? ... decat in cazul in care cealalta persoana este P.C.R. si trebuie sa fie angajata pe acel post ...;)