Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partajul la imobil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partajul la imobil

Contract vanzare-cumparare
Proprietatea G. I. (necasatorit) de sub A P1 si sa sa inscrie:
V. I. (necasatorita)
-dreptul de proprietate,in indiviziune si in parti egale cu titlu de drept de cumparare asupra A P1 si in partea 1 ........in comuna xxxxxxxxxx
1)Mentionez ca G.I. este concubinul dna V.I.;
2)G. I. este casatorit legitim cu F. M.,avand 3 copii cu aceasta.
Ce drepturi are dna V. I. la acest imobil conform citatului de mai sus???

Offtopic . Interventie moderator
Incercati pe viitor sa nu mai postati numele unor persoane fizice in mesaj.
Cornel Vasile, Consilier juridic
nu se intelege ce ati vrut sa spuneti, doar se presupune. noroc ca actul il veti face la notariat.
bunurile dobandite in concubinaj nu sunt bunuri comune ca cele dobandite in casatorie dar daca achizitionati o locuinta puteti in act sa va treceti amandoi.
In primul paragraf ati scris ca domnul nu este casatorit. La mentiuni scrieti ca domnul este casatorit. Care este adevarul pana la urma? E o ceata densa in mesajul postat de Dvs.