Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA POLUARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA POLUARE

Buna ziua. Doresc sa va intreb daca ati avut actiuni care s-au admis pentru autoturismele noi cumparate din reprezentanta din Romania. La acestea exista posibilitatea restituirii taxei auto? Exista cumva ceva norma legislativa noua prin care se restituie 30% din taxa achitata pentru autoturismele noi?
Va multumesc anticipat.
Am un coleg care a avut o astfel de actiune si pe care a si castigat-o. Nu, nici nu se pune problema de restituirea a doar 30% din taxa, succes !