avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1689 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii carnete de munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

carnete de munca

Problema mea este legata de procedura de fotografiere si scanare a carnetelor de munca.Ce poate face acum o persoana care a avut carnetul de munca acasa pentru ca a fost plecat in strainatate ca si documentul lui sa fie scanat?Mentionez ca alucrat pana in anul 2001.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:35, 2 August 2011
Poate merge la Casa de pensii de care apartine pentru a-l depune pentru scanare ... le va explica acestora ca a fost plecata in strainatate o mare perioada de timp si nu a avut cunostinta de acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scanare carnet de munca mihamihaela06 mihamihaela06 Buna ziua, Am fost disponibilizata incepand cu data de 1.04.2011. Am mai lucrat 2 luni la alta intreprindere si apoi am intrat in somaj. Zilele trecute am ... (vezi toată discuția)
Carte de munca Bibica 2008 Bibica 2008 Buna ziua! Primul loc de munca l-am avut incepand cu luna septembrie 2003 si a durat pana in martie 2011 cand am intrat in somaj.In momentul intrarii in ... (vezi toată discuția)
Scanare/prelucrare date carti munca ContSters60781 ContSters60781 Societatea la care lucrez este infiintata din 2005. Din aprilie 2008, am dreptul sa tin la firma cartile de munca. Imi puteti spune, va rog, daca trebuie sa le ... (vezi toată discuția)