Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cesionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cesionare

se face contract de cesiune parti sociale separat de pasive /active? sau pe acelasi contract pt ORC?cum se preiau/predau datoriile la buget?
Partile sociale se preiau cu totul, cu pasive si active. In principiu, preluarea de parti sociale ar trebui sa se faca in urma unei analize financiar contabile, din care sa rezulte situatia financiara a societatii .