avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata factura
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata factura

Doresc sa aflu si eu ceva informatii despre o modalitate de plata ,pana acum primeam marfa de la furnizorul din turcia care la randul lui o primea din canada insa acum vor sa o trimita direct din canada dar sa platim catre turcia cum se procedeaza legal in acest caz ?
Cel mai recent răspuns: ovidiu7676 , utilizator 21:34, 7 August 2011
cine va factureaza?
turcia sau canada?
canada insa cum ar putea factura turcia fara sa ajunga marfa la ei
Ultima modificare: Joi, 4 August 2011
sorinb78, utilizator
Ca prima intrebare:ce legatura exista intre turcia si canada?
In principiu Dmv tb sa va rezumati la datele de pe factura(adica va platiti furnizorul).
Nu conteaza de unde vine marfa,important este ca sa va stingeti furnizorul...
Mult succes,
cititi contractul comercial cine se obliga sa va livreze marfa si obligatia de plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aviz de insotire a marfii ciolcanluiza ciolcanluiza buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca este legal ca un furnizor de-al meu care livreza printr-un distribuitor sa trimita marfa insotita de aviz de insotire ... (vezi toată discuția)
Data livrare chitanta AngelaSimina AngelaSimina buna ziua. Am convenit cu un furnizor livrarea unei marfi. Am platit avans x%. Urmeaza sa platesc restul cand se va livra toata marfa. Pe chitanta figurau ... (vezi toată discuția)
Factura din germania catre turcia si apoi din tr catre romania. Management07 Management07 Buna ziua, Ma puteti ajuta, va rog, si sa imi ziceti daca se poate factura cum am zis eu mai sus ? Am un furnizor din Germania care va livra produsul in ... (vezi toată discuția)