Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata factura
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata factura

Doresc sa aflu si eu ceva informatii despre o modalitate de plata ,pana acum primeam marfa de la furnizorul din turcia care la randul lui o primea din canada insa acum vor sa o trimita direct din canada dar sa platim catre turcia cum se procedeaza legal in acest caz ?
cine va factureaza?
turcia sau canada?
canada insa cum ar putea factura turcia fara sa ajunga marfa la ei
sorinb78, utilizator
Ca prima intrebare:ce legatura exista intre turcia si canada?
In principiu Dmv tb sa va rezumati la datele de pe factura(adica va platiti furnizorul).
Nu conteaza de unde vine marfa,important este ca sa va stingeti furnizorul...
Mult succes,
cititi contractul comercial cine se obliga sa va livreze marfa si obligatia de plata.