Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Pentru a deschide succesiune dupa mama decedata am nevoive de plan cadastral sau sunt suficiente actele de vanzare cumparare ale bunurilor imobile aflate in proprietatea parintilor - nu exista testament.
Sunt suficiente actele de vanzare-cumparare si o adeverinta de rol fiscal de la impozite si taxe locale.