Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

Va salut
Fratele meu a declarat la notar ca renunta la mostenirea mamei noastre. Declaratia s-a facut dupa moartea mamei noastre, intermenul de 6 luni.
In situatia in care renuntatorul decedeaza, fii lui vin la mostenirea dupa mama noastra in locul lui?
Daca da, cota va fi cea cuvenita tatalui lor renuntator?
copiii fratelui dvs nu mai au drept sa vina la mostenire daca va deceda tatal lor .
ContSters160686, utilizator